Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

O Klubie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 07 października 2010 22:11

Klub Rowerowy „Trybik” powstał wiosną 2000 r.  Jego pomysłodawcą i inicjatorem był Marcin Paczek, wspierany przez tatę.

Pierwsza wspólna wycieczka odbyła się do Ośrodka Wypoczynkowo-Sportowego Domu Wojska Polskiego przy Wale Miedzeszyńskim 14 .04. 2000r.

Na początku grupa była nieliczna, ale bardzo szybko jej skład powiększał się. Wiadomości o Klubie rozchodziły się szybko i po krótkim czasie okazało się, że jest to dość pokaźna ilość dzieci mocno zaangażowanych w tę inicjatywę.

W chwili obecnej w działaniach Klubu bierze udział ok. 50 osób i grupa nieustannie powiększa się.

W działania grupy włączyli się także rodzice członków.

Poza wycieczkami krajoznawczymi co roku członkowie Klubu w grudniu zbierają zabawki, które później przekazywane są dzieciom z Centrum Samotnych Matek z Dziećmi „Bajka” przy ul. Czajki2.

Działania Klubu spotkały się z zainteresowaniem mediów i przekroczyły barierę dzielnicy, czego dowodem są  liczne artykuły w prasie, wywiady radiowe i telewizyjne. Często jesteśmy zapraszani na różnego rodzaju uroczystości, obchody, festyny.

Sami również organizujemy wiele imprez masowych, szkolimy wszystkich chętnych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udzielania pierwszej pomocy i właściwej konserwacji oraz użytkowania rowerów.

Wielkim wydarzeniem w życiu naszego Klubu, było otrzymanie w listopadzie 2002r. zestawów odblaskowych ( kamizelka odblaskowa, chorągiewka, opaski odblaskowe). Sponsorem tego zestawu był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie przy ulicy Odlewniczej 8

Od tego momentu jesteśmy jedyną nieformalną grupą w Polsce wyposażoną w tego rodzaju zestawy.

Poprawiony: sobota, 15 marca 2014 18:05